Anotace:

Výcvik, který povede zakladatel této metody prof. Heinz Deuser, je garantován německým vzdělávacím institutem Institut für haptische Gestaltbildung (www.tonfeld.de). V průběhu jednotlivých výcvikových setkání se budou střídat teoretické bloky (vývojové teorie, fenomenologie, Gestalt terapie, fyziologie dítěte, teorie Práce v hliněném poli®, práce s rodinou atd.) se sebezkušenostní prací před skupinou a skupinovou supervizí praxe jednotlivých účastníků. Po čtyřech setkáních by měl každý student už prakticky pracovat s klienty a z práce pořizovat videozáznamy, které mu budou sloužit při supervizi. Výcvik zakončí každý účastník dokumentovanou prezentací 10 kazuistik.

Cíle:

Výcvik absolventa bude opravňovat k doprovázení dětí a mládeže při Práci v hliněném poli ® (k práci s dospělými neopravňuje).

Hodinová dotace výuky (45 min / 60 min), kolik hodin teorie a praxe, struktura): Celkový počet 288 hodin à 60 minut (384 vyučovacích hodin à 45 minut) zahrnuje teorii, metodologii a nejméně 10 individuálních sebezkušenostních sezení a 10 individuálních supervizí každého účastníka výcviku.

Cílová skupina (zdravotníci, sociální pracovníci...):

Toto vzdělání je určeno pro osoby v sociální, terapeutické a pedagogické oblasti s předpokladem, že praxe je aktuální anebo v blízké době dostupná. Účastníci nepotřebují žádné předchozí výtvarné ani terapeutické vzdělání.

Seznam lektorů, jejich kvalifikace, specializace:

prof. Heinz Deuser, autor metody (vznik v r. 1972, od r. 1984 ji vyučuje), 1989–2005 profesor na Hochschule für Kunsttherapie v Nürtingenu, v r. 1984 založil Institut für Haptische Gestaltbildung Manfred Weigele, diplomovaný arteterapeut, SAFE-mentor, Europäisches Zertifikat für Psychotherapie (ECP), certifikát pro Práci v hliněném poli® s dětmi i dospělými (Hochschule für Kunsttherapie, Nürtingen)

Mgr. Petra Součková, Filozofická fakulta Univerzity Karlovy, obor hudební věda, integrovaný výcvik psychosociálních dovedností pro sociální pracovníky (IVGT Praha), systematický výcvik v Gestalt terapii (IVGT Praha), certifikát Pro práci v hliněném poli® s dětmi (Institut für Haptische Gestaltbildung, Berlín) – terapeutka ve FMŠ se speciální péčí Arabská, Praha 6, soukromá praxe Práce v hliněném poli®

Poplatek na osobu: 17 500,- Kč / ročník výcviku

Termíny víkendových bloků, otevřených i zájemcům mimo výcvikovou skupinu:  30. 6. - 2. 7. 2017 a 6. - 8. 10. 2017.

Kontaktní osoba: Mgr. Petra Součková, www.hlinenepole.czTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zde je místo pro Vaši inzerci.
Více informací.