Česká arteterapeutická asociace - ČAA je neziskové profesní sdružením arteterapeutů, které je zároveň otevřené i všem zájemcům o tento obor. Cílem asociace je péče o tento obor, pořádání vzdělávácích, informativních a jiných aktivit v oboru, a koordinace úsilí ostatních subjektů. 

Arteterapie bývá vnímána jako součást tzv. kreativních terapií spolu s muzikoterapií, dramaterapií a taneční a pohybovou terapií.

  • 01.jpg
  • fus.jpg
  • P1180074.jpg
  • paleta.jpg
  • P_12_05_395.jpg

Carl Gustav Jung nejen jako psychoterapeut, ale jako umělec? 

Vydání Červené knihy vyvolalo extrémní zájem o C.G. Junga nikoli jen jako zakládající osobnost psychologie, autora a spisovatele, ale též jako o výtvarného tvůrce s neobyčejnou imaginací, smyslem pro kompozici, figuru a barvy.

Tento dosud málo známý, přesto ale podstatný rozměr Jungovy osobnosti je poprvé kompletně představen v tomto unikátním díle, které obsahuje přes 250 barevných reprodukcí. Obrazy jsou doplněny úvodními studiemi, které se zaměřují na kořeny Jungova výtvarného projevu, na souvislosti s jeho teorií mandal, na Jungův profil jako umělce, sběratele i diváka.

Věděli jste například, že Jung vytvářel artefakty ze dřeva, kamení a dalších materiálů? V knize najdete třeba pěchovačku na dýmku v podobě postavy, kterou vyřezal ze dřeva, nebo kamenný náhrobek pro jeho psa. V knize je přefocen také školní sešit ze třetí třídy, který sloužil malému Jungovi jako skicák. Mnoho reprodukcí v této knize také pochází z Červené knihy a tak dokládá vývoj Jungovy tvorby z pohledu kresby a malby. Můžete kupříkladu sledovat detaily z mandal a jejich variace.

Tento výpravný svazek dobře ladí s ostatními jungiánskými publikacemi nakladatelství Portál. Portál postupně vydává všechna zásadní díla této klíčové osobnosti. Byl by pěkným dárkem pod stromek pro všechny zájemce o psychologické sféry, ale i o umění a výtvarno. Knihu si můžete zakoupit v široké síti knihkupectví nebo v eshopu Portálu.