Ten ve svém pařížském ateliéru více než 60 let umožňuje dětem i dospělým tvořit dle svých vlastních představ, dle svého vnitřního cítění, vnímání času a prostoru.

Stern objevil univerzální a současně individuální systém lidského projevu - formulation. Ta vychází z naší mysli a slouží k našemu vnitřnímu růstu.  Stern studoval kresebné výrazy lidí na celém světě a dospěl k závěru, že každý člověk - bez ohledu na věk, pohlaví, původ nebo vzdělání - má stejnou schopnost vytvářet formy. Díky svobodnému uvolnění kresebných forem se stáváme silnějšími a plnějšími osobnostmi.  Proto Arno Stern vytvořil “jeu de peindre” - hru malováním, kde lidé v ateliérech "Closlieu" po celém světě rozvíjí přístup ke svému vlastnímu expresivnímu jazyku.

Workshop vedla Martina Weissgerber je přímá žačka Arno Sterna, je arteterapeutkou (RFA – státní arteterapeutický diplom, Francie) a psychoterapeutkou (Evropský certifikát psychoterapeuta) s více než 20letou praxí. Provozuje arteterapeutický ateliér v La Rochelle a Hamburgu. Je prvním ze žáků A. Sterna, která představí tuto metodu v České republice. 

Worskhop se konal v Letním domě, kde pro tento účel vznikl ateliérový uzavřený prostor. Workshop  v angličtině s překladem do češtiny pořádala ČAA za podpory nadace ČEZ.

Protože se workshop velmi rychle zaplnil a vyprodal, rozhodli jsme se uspořádat ještě jeden termín na podzim 2018. Pokud máte předběžně zájem o tento další termín konaný v Praze v Letním domě (přesné datum a cenu oznámíme přihlášeným zájemcům), piště na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

V blízké budoucnosti plánujeme také uspořádat dlohodobější certifikovaný výcvik v této metodě.

 

 

 

 

Zde je místo pro Vaši inzerci.
Více informací.