Rádi bychom vás pozvali na valnou hromadu s diskusním forem a mini arte workshopem „Virtuální propojení“, která se letos kvůli složité situaci s COVID-19 bude muset uskutečnit distanční formou (pomocí aplikace ZOOM, link byl rozeslán emailem). Začátek valné hromady je 4. 12. 2020 16:30 hodin, konec pak v 19:00 hodin. Připojovat se můžete už od 16:15 hodin.

Program:

16:30 Uvítání, zpráva o činnosti a hospodaření spolku za rok 2019, rozpočet 2021
16:45 Aktuální informace z výboru ČAA
17:45 Přestávka (?)
18:00 Sdílení zkušeností: Možnosti arteterapie v covidové době? Jak on-line prostor mění naši arteterapeutickou práci? Jaké přináší možnosti a omezení? Ukázky a otázky….?
18:30 Společné tvoření Já - on- line? Ty on-line? My on-line!
19:00 Závěr

Jako bonus a dárek pro naše členy nabízíme možnost zúčastnit se online supervizní dílny s Andreou Hanzlovou. Dílna bude probíhat v sobotu 5. 12. 2020 na téma: Obraz v supervizi - "Response art" po mé terapeutické práci. Počet míst je omezený. Svůj zájem prosím pošlete na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do soboty 28. 11. 2020.

 

 

Rádi bychom vám zprostředkovali doporučení Evropské arteterapeutické asociace pro dobu pandemie pro arteterapeuty. 

 Několik podnětů k práci v našem oboru. Odkazy na aktuální informace.

Ateliér arteterapie Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity pořádá Den workshopů. Dne 19. dubna 2020 se v Českých Budějovicích setkáte s různými přístupy.

Prosíme všechny členy o uhrazení členského příspěvku na rok 2020.

Výše poplatku: 800,- Kč nebo 30 EUR.

Číslo účtu pro platby v CZK: 2701020900/2010 (Fio banka)
Číslo účtu pro platby v EUR: 2901020905/2010, IBAN CZ4820100000002901020905, SWIFT FIOBCZPPXXX

Fio banka, a.s.

V Celnici 1028/10
117 21 Praha 1

 

Variabilní symbol: 2020

Do poznámky napište své jméno.

Děkujeme.

Rádi vám předkládáme výroční zprávu za rok 2018.

Ke stažení ve formátu pdf zde: 

Všem zájemcům o náš obor doporučujeme dokumentární cyklus Za zdí. Díl o arteterapii má již 2,3 tisíce shlédnutí, tak se přidejte. Autorem je Jeroným Janíček. 

Letošní valná hromada je opět důležitou událostí v životě naší asociace, a to proto, že proběhnou volby do všech orgánů – do výboru, kontrolní i etické komise.

V červnu jsme splupořádali mezinárodní konferenci kreativních terapií. Zde pár fotek jako ohlédnutí.

Na konci června spolupořádáme v Praze velkou konferenci kreativních terapií. Přinášíme postupně profily vystupujících a abstrakty jejich workshopů. Více o konferenci zde

Na konci června spolupořádáme v Praze velkou konferenci kreativních terapií. Přinášíme postupně profily vystupujících a abstrakty jejich workshopů. Více o konferenci zde

Na konci června spolupořádáme v Praze velkou konferenci kreativních terapií. Více o konferenci zde.  Představujeme vám abstrakt přednášky Smyslový kontakt v arteterapii: Dimenze doteku.

Na konci června spolupořádáme v Praze velkou konferenci kreativních terapií. Přinášíme postupně profily vystupujících a popisky jejich workshopů. Více o konferenci zde

Na konci června spolupořádáme v Praze velkou konferenci kreativních terapií. Přinášíme postupně profily vystupujících a popisky jejich workshopů. Více o konferenci zde

Na konci června spolupořádáme v Praze velkou konferenci kreativních terapií. Přinášíme postupně profily vystupujících a popisky jejich workshopů. Více o konferenci zde

Zveme vás na mezinárodní sympozium - 6. a .7. července 2019 v Praze.

Pozvánka na konferenci ateliéru arteterapie Pedagog. fakulty Jihočeské univerzity - 10.5. 2019. 

Mezinárodní konference kreativních terapií – Space for Art Therapies 2019 - se bude konat  28. a 29. června 2019.  Jsme spoluorganizátory a srdečně vás zveme. 

Dokumentární cyklus Za zdí má hlavního tvůrce Jeronýma Janíčka. Jde o obdivuhodné dílo na youtube mapující českou scénu péče o duši. Díl číslo 22. se věnuje Arteterapii.

Těsně před Vánoci najdete na pultech knihkupectví poklad, který by mohl být skvělým dárkem jak psychoterapeutům, psychologům, tak lidem zajímajícím se o umění a o propojení obého, tedy artetererapeutům.

Pro členy ČAA tu máme další pozvánku na odbornou konferenci, tentokrát do Londýna. Můžete se zúčastnit také aktivně, stačí poslat přihlášku.

Magistr arteterapie v Corku - zkušenosti ze stáže v Irsku.

Přeměna NEAT (Network evropských arteterapeutů) na EFAT (Evropská federace arteterapie) se odehrála 18.- 20. 5. 2018 v Bruselu.

Na pultech knihkupectví se objevuje nově vydávaná publikace Marie Lhotové a Evžena Perouta Arteterapie v souvislostech. Obsahuje 248 stran textu a 16 stran barevných příloh.

V únoru 2018 jsme pro vás uspořádali workshop s praktickou sebezkušenostní ukázkou. Během tří dnů se téměř dvacet účastnic worshopu mohly seznámit s přístupem učitele a umělce Arno Sterna. Workshop pořádala ČAA za podpory Nadace ČEZ. 

Věnujte pozornost konferenci s názvem The art therapist experiential conference, která se koná 31.5.2018 - 2.6.2018  v Izraeli. Naše asociace tam bude mít své zastoupení v osobě Beate Albrich. 

Výbor České arteterapeutické asociace Vás srdečně zve :  pátek 9. 11. 2018 !!!od 11:30!!! do 19 hod. -  Komunitní centrum Husitská, Husitská 114/74, Praha 3 - Žižkov 

V sekci Pouze pro členy ČAA nepřehlédněte nově uveřejněné dva odborné texty.

Cílem skupiny je sdílet a zpracovat tipy na zahraniční odborné texty nebo literaturu v arteterapii. Ne každý vládne cizím jazykem, a pokud již něco zajímavého člověk na své cestě vzdělávání našel, je dobře, aby to nezapadlo a pomohlo i ostatním. V zahraničí je literatury mnoho a to dle různých témat, klientely a přístupů práce. Výsledky práce budou dostupné v členské sekci.

Zveme vás na konference s názvem Výzvy arteterapie v "post thruth" společnosti.  Koná se 16. 6. v Bratislavě.

Zveme vás prostřednictvím OZ Artea na III. Medzinárodní arteterapeutickou konferenci "Od Múzy k Psyché".
Koná se 27. - 28. května 2017 v Bratislavě.

obalka knihy

Rádi vás upozorńujeme, že vyšla nová kniha z našeho oboru: Art & Therapy  v nakladatelství Petrus. Jde o monografii arteterapeutky Jaroslavy Šickové - Fabrici.

Zveme Vás na výstavu výtvarných prací klientů Psychiatrické nemocnice v Kroměříži. Koná se od 13. 4. do 21. 5.2017.

Česká psychoterapeutická společnost ČLS JEP pořádá vědeckou schůzi. Koná se 7. dubna v Lékařském domě v Praze.

Milí členové ČAA, 

10.11.2017 od 14:00 do 19:00 hodin se uskutečnila Valná hromada ČAA. Byly voleny nové orgány asociace, které budou dále pracovat ve složení:

Na valné hromadě 11. listopadu 2016 jsme vyzvali členy ČAA, aby se společně zamysleli nad budoucností naší asociace a našeho oboru. Zamyšlení proběhlo ve třech pracovních skupinách, a jak jinak, prostřednictvím kreativních prvků. Podívejte se na záznamy.

Zveme vás na dvě vzdělávací akce Spolku pro rozvoj expresivních terapií.

Zveme vás na jednodenní praktický supervizní seminář pod vedením Reinhild Schweer z Německa. Koná se 23. října v Praze.

Vyšel časopis Arteterapie č. 40. Členové ČAA a CZMTA dostávají časopis zdarma, nečlenové mohou objednat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Podrobnosti o časopisu zde.

Valná hromada se konala 11.11.2016 v čase 14:00 - 17:00 v Praze 4. 

Nové stanovy ve formátu pdf

pdfZápis z valné hromady.

Děkujeme všem za účast.

Avizujeme konferenci s úchvatným názvem Art of Mentalizing v New Yorku. Koná se na konci října a naše asociace tam bude mít své vyslance. Takže se těšte na příval novinek.

Ateliér arteterapie Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích si Vás dovoluje pozvat na XIII. arteterapeutickou konferenci, která se koná 21. 5. 2016 od 10 hodin.

Proběhl třetí ročník Mezinárodní konference kreativních terapií Spaces for Art Therapies III.  

Konference se konala v Praze na DAMU  v termínu 24.- 25. 6. 2016. Tématem byl ČAS A ZMĚNA.