Pro členy ČAA tu máme další pozvánku na odbornou konferenci, tentokrát do Londýna. Můžete se zúčastnit také aktivně, stačí poslat přihlášku.

Magistr arteterapie v Corku - zkušenosti ze stáže v Irsku.

Přeměna NEAT (Network evropských arteterapeutů) na EFAT (Evropská federace arteterapie) se odehrála 18.- 20. 5. 2018 v Bruselu.

Na pultech knihkupectví se objevuje nově vydávaná publikace Marie Lhotové a Evžena Perouta Arteterapie v souvislostech. Obsahuje 248 stran textu a 16 stran barevných příloh.

V únoru 2018 jsme pro vás uspořádali workshop s praktickou sebezkušenostní ukázkou. Během tří dnů se téměř dvacet účastnic worshopu mohly seznámit s přístupem učitele a umělce Arno Sterna. Workshop pořádala ČAA za podpory Nadace ČEZ. 

Věnujte pozornost konferenci s názvem The art therapist experiential conference, která se koná 31.5.2018 - 2.6.2018  v Izraeli. Naše asociace tam bude mít své zastoupení v osobě Beate Albrich. 

Výbor České arteterapeutické asociace Vás srdečně zve :  pátek 9. 11. 2018 !!!od 11:30!!! do 19 hod. -  Komunitní centrum Husitská, Husitská 114/74, Praha 3 - Žižkov 

V sekci Pouze pro členy ČAA nepřehlédněte nově uveřejněné dva odborné texty.

Cílem skupiny je sdílet a zpracovat tipy na zahraniční odborné texty nebo literaturu v arteterapii. Ne každý vládne cizím jazykem, a pokud již něco zajímavého člověk na své cestě vzdělávání našel, je dobře, aby to nezapadlo a pomohlo i ostatním. V zahraničí je literatury mnoho a to dle různých témat, klientely a přístupů práce. Výsledky práce budou dostupné v členské sekci.

Zveme vás na konference s názvem Výzvy arteterapie v "post thruth" společnosti.  Koná se 16. 6. v Bratislavě.

Zveme vás prostřednictvím OZ Artea na III. Medzinárodní arteterapeutickou konferenci "Od Múzy k Psyché".
Koná se 27. - 28. května 2017 v Bratislavě.

obalka knihy

Rádi vás upozorńujeme, že vyšla nová kniha z našeho oboru: Art & Therapy  v nakladatelství Petrus. Jde o monografii arteterapeutky Jaroslavy Šickové - Fabrici.

Zveme Vás na výstavu výtvarných prací klientů Psychiatrické nemocnice v Kroměříži. Koná se od 13. 4. do 21. 5.2017.

Česká psychoterapeutická společnost ČLS JEP pořádá vědeckou schůzi. Koná se 7. dubna v Lékařském domě v Praze.

Milí členové ČAA, 

10.11.2017 od 14:00 do 19:00 hodin se uskutečnila Valná hromada ČAA. Byly voleny nové orgány asociace, které budou dále pracovat ve složení:

Na valné hromadě 11. listopadu 2016 jsme vyzvali členy ČAA, aby se společně zamysleli nad budoucností naší asociace a našeho oboru. Zamyšlení proběhlo ve třech pracovních skupinách, a jak jinak, prostřednictvím kreativních prvků. Podívejte se na záznamy.

Zveme vás na dvě vzdělávací akce Spolku pro rozvoj expresivních terapií.

Zveme vás na jednodenní praktický supervizní seminář pod vedením Reinhild Schweer z Německa. Koná se 23. října v Praze.

Vyšel časopis Arteterapie č. 40. Členové ČAA a CZMTA dostávají časopis zdarma, nečlenové mohou objednat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Podrobnosti o časopisu zde.

Valná hromada se konala 11.11.2016 v čase 14:00 - 17:00 v Praze 4. 

Nové stanovy ve formátu pdf

pdfZápis z valné hromady.

Děkujeme všem za účast.

Avizujeme konferenci s úchvatným názvem Art of Mentalizing v New Yorku. Koná se na konci října a naše asociace tam bude mít své vyslance. Takže se těšte na příval novinek.

Ateliér arteterapie Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích si Vás dovoluje pozvat na XIII. arteterapeutickou konferenci, která se koná 21. 5. 2016 od 10 hodin.

Proběhl třetí ročník Mezinárodní konference kreativních terapií Spaces for Art Therapies III.  

Konference se konala v Praze na DAMU  v termínu 24.- 25. 6. 2016. Tématem byl ČAS A ZMĚNA.

Zde je místo pro Vaši inzerci.
Více informací.