ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator


Jde o Knihu obrazů, výpravnou publikaci rozšiřující řadu jungiánských publikací vydávaných v posledních letech. Kniha má podtitul Poklady z archivu Institutu C. G. Junga v Curychu, a představuje unikátní výbor obrazů z více než 4 500 originálních maleb a kreseb vytvořených pacienty buď samotného C. G. Junga, nebo jeho spolupracovníků (J. Jacobiové) v letech 1917 až asi 1955. Doprovodné texty jsou dílem předních znalců díla C. G. Junga – Ruth Ammannové, Vereny Kastové, Ingrid Riedelové aj. Knihu koupíte v Portálu aktuálně za 719 Kč.

Výpravná kniha o 258 stranách přibližuje téměř 200 reprodukcí, které tematicky rozděluje a dává je do kontextu Jungova psychologického myšlení a jeho terapeutické praxe. Ta v pacientech podporovala metodou aktivní imaginace léčebnou a transformační sílu tvořivosti, díky které vznikala terapeuticky i esteticky pozoruhodná díla. Jung byl přesvědčen o tom, že tvorba obrazů a práce s nimi má terapeutický účinek. Symbolickým ztvárňováním odstraňujeme nejrůznější rozštěpení v psyché. Proto své pacienty povzbuzoval ve výtvarné tvorbě. Všechny obrazy jsou aktuálně již téměř 70 opečovávány v archivu, do které máte nyní možnost nahlédnout prostřednictvím této knihy. Kniha obrazů plnila také funkci katalogu k výstavě, takže je výběr obrazů velmi pečlivý.

Kniha je rozdělena na tematické kapitoly. Hlavní témata jsou: V krajině imaginace, Zviditelnit vnitřní svět, Cesta za vnitřními obrazy, Od nesmyslu k prvotnímu smyslu, Nebezpečné tajemno, Dospět k vlastnímu středu, Mandaly, Čas apokalypsy, Zmatek a zkáza, Nové uspořádání světa, Lidskost a nelidskost.

Tato nádherně vypravená publikace odkrývá nejen dosud málo známé aspekty Jungovy terapeutické práce, ale představuje také mimořádnou výtvarnou paralelu k jeho Červené knize.

Pokud vlastníte velké vydání Červené knihy, které se před osmi lety prodávalo za necelé 4 tisíce korun, můžete touto knihou doplnit spektrum jungovské obrazotvornosti téměř k dokonalosti. A pokud vlastníte malé, takzvané čtenářské vydání Červené knihy, která vyšla levněji, ale bez významného grafického doprovodu, Knihou obrazů můžete vhodně doplnit své fantazie o tom, jak bohatá jungovská obrazotvornost je.

Je skvělé, že nakladatelství Portál se dlouhodobě stará o velmi důstojné vydávání Jungova díla. Spektrum jungiánských knih v češtině je bohaté, knihy jsou kvalitně vypraveny, přeloženy, opoznámkovány, proto také nejsou jen nějakým studijním materiálem pro odborníky, ale jsou ozdobou knihovny a publikacemi, ke kterým se vracíte, ve kterých listujete ve chvílích volna či zamyšlení. Může vám být i inspirací pro vaši práci s klienty či pro vlastní tvorbu.

 

Supervize ČAA

Supervize ČAA

ČAA otevírá možnost skupinové supervize pro všechny zájemce. Pro členy ČAA platí zvýhodněná cena.
Supervize

Supervize

V případě zájmu o skupinovou artesupervizi kontaktujte kancelář asociace (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

Zde je místo pro Vaši inzerci.
Více informací.