ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Nově vytvořená European Federation of Art Therapy: EFAT - viz  https://www.arttherapyfederation.eu/ - uspořádala meeting pro arteterapeuty v rakouské Vídni. 
Tématem bylo “Speaking Through Art: Languages of Art Therapy in Europe” - přičemž jednacím jazykem byla angličtina, zde se myslí jazyk jako komunikační znaky.
 
Ohlédnutí za účasti ČAA na tomto mezinárodním evropském setkání

Ve dnech 10. - 12. května 2019 se konalo evropské setkání EFATu. Poprvé se původní pracovní skupina (NEAT) otevřela i dalším zájemcům, kteří se již chtěli zúčastnit a získat více informací o federaci. Bylo nás tedy dohromady 100, a z toho byly 3 zástupci naší země i naší asociace – Beate Albrich, Andrea Hanzlová a do sekce zahraniční spolupráce se připojila i místopředsedkyně Andrea Hlubučková.
Schvalovaly se Stanovy EFAT, které zahrnují druhy členství a podmínky, proces vstupu do federace atd. Součástí EFAT jsou stále pracovní komise, které jsou zaměřeny na vytváření podkladů a možností rozvoje federace v oblastech - komunikace, mezinárodní profesní výměna, přijímaní nových členů, výzkumu, etický kodex, příprava konference pro rok 2020.  Přesný termín konference se stále ladí, ale už se ví místo, a to lotyšská Riga.

Jsme moc rádi, že v naší asociaci již máme 2 členy federace, kteří prošli procesem příjmu s výstupem plného členství. Již jsme tedy měly právo volit individuálně a aktivně napomáhat dalšímu procesu rozvoje federace. Další profesní členství, tedy i organizace jako je ČAA, se budou moci připojit hned v dalších krocích, zřejmě už někdy v červnu.
 
A co bylo na programu ve Vídni? 
První (páteční) den se věnoval organizačním tématům vstupu do federace, evaluaci práce komisí a jejich další plány. Další práce bude zaměřena plně na dokončení procesů (proces přihlášek, požadavky, etický kodex atd.), které otevřou možnost členství pro další zájemce. Dále je pozornost zaměřena na přípravu konference pro rok 2020, ve které je aktivní většina komisí.
Sobotní program byl věnován přednáškám a workshopům, které spojovalo jedno téma – výměna zkušeností a vzájemná inspirace. Nedělní dopoledne se věnovalo jak přednáškám a workshopům, tak i agendě EFATu.
 
EFAT nám přináší mnoho inspirace, jak pracovat s mnoha aspekty v ČAA, např. jak zařídit členství, jak se nastavují etické kodexy,  co patří k profesionalitě přímé arteterapeutické praxe.

Setkání s kolegy z Evropy bylo jako vždy velmi zajímavé, intenzivní a inspirativní. Cíl – sdílení zkušeností evropských arteterapeutů – se opět naplnil. Mimo evropské země bylo možné potkat i jiné arteterapeuty, kteří jsou např. z USA, Malajsie atd., ale nyní žijí v Evropě,  nebo naopak evropské arteterapeuty, kteří studovali i v USA a na dalších kontinentech.

Naše kontakty napomáhají i při tvorbě současného programu konference SPACE FOR ART THERAPIES, která se již blíží (28.- 29. 6.). Mezi zahraničními hosty konference budete moci potkat členky EFAT, arteterapeutky z Francie a Rakouska. Vydají se za námi do Prahy a tak se s nimi budete mít možnost se setkat a nemuset cestovat.

EFAT má nové úkoly a další kroky je naplnění její vize, tedy přijímání členů a růst této platformy do dalšího tvaru, který přinese plno nových zajímavých otázek a odpovědí.

Další informace a fotografie na webu ČAA a na facebooku Arteterapie.
Supervize ČAA

Supervize ČAA

ČAA otevírá možnost skupinové supervize pro všechny zájemce. Pro členy ČAA platí zvýhodněná cena.
Supervize

Supervize

V případě zájmu o skupinovou artesupervizi kontaktujte kancelář asociace (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

Zde je místo pro Vaši inzerci.
Více informací.