ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

 

KDYŽ MÁ DÍTĚ STRACH MLUVIT!
... aneb potřeby dítěte s elektivním mutismem a potřeby rodičů.

Workshop bude zaměřen nejvíce na diagnózu elektivní mutismus (EM). Zároveň to, co společně budeme sdílet a a zažívat, lze vztáhnout na jakoukoli situaci, kdy dítě má strach z komunikace a nemusí jít o žádnou konkrétní diagnózu. Pokusíme se společně nahlédnout na potřeby dítěte a rodičů, kteří se s tímto fenoménem strachu z
komunikace potýkají.

Workshop bude veden hlavně prakticky, aby se účastníci skrze vlastní zážitek dokázali vcítit do dětí s EM a jejich pečovatelů. Součástí společné práce bude i analýza videozáznamů dětí s EM při Práci v hliněném poli®. Zároveň tento čas využijeme ke společnému sdílení nápadů, zkušeností, možných projektivních a dalších technik, které se ukázaly jako výhodné pro podporu rozvoje komunikace a snížení negativních emočních prožitků. Součástí workshopu bude i představení Standardu péče o děti s EM a účastníkům budou dány k dispozici screeningové dotazníky pro tuto diagnózu.

Mgr. et Mgr. Barbora Richtrová

V současnosti jsem na téměř plný úvazek na "mateřské dovolené". Jsem klinický logoped, který má oprávnění pracovat poradensky i v gestaltterapeutické modalitě a
metodě Práce v hliněném poli®. Zároveň mě v průběhu celého studia na VŠ a následně v praxi provázel můj osobní zájem o arteterapii v širším slova myslu, absolvovala jsem mnohé semináře a sebezkušenstní výcviky. Mít možnost kombinovat výše zmíněné obory/metody/zkušenosti při práci s lidmi s narušenou komunikační schopností je pro mě radostí, výzvou, inspirací. 

Jsem členem AKL ČR, ČAA ČR a hlavním pořadatelem Klinicko-logopedického sympoziasympozia.

Supervize ČAA

Supervize ČAA

ČAA otevírá možnost skupinové supervize pro všechny zájemce. Pro členy ČAA platí zvýhodněná cena.
Supervize

Supervize

V případě zájmu o skupinovou artesupervizi kontaktujte kancelář asociace (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

Zde je místo pro Vaši inzerci.
Více informací.