ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vážení a milí členové ČAA,

obracíme se na vás s několika podněty pro období, které je pro nás i pro celý svět velmi náročné. Koronavirová pandemie ochromila naše zvyklosti, naše zaměstnání i osobní život. 

V posledních dnech se situace rychle mění, ale dnes 16.3. platí nařízení vlády ČR o karanténě, uzavření hranic a omezení pohybu občanů.

Co to znamená pro naši profesi a naše praxe?

- Nařízením vlády z 15.3. jsou zakázány skupinové aktivity typu výtvarné kroužky, arteterapeutické a artefiletické skupinky, kurzy a výcviky nad 10 osob. Menší skupinky zakázány nejsou, ale výrazně se nedoporučuje v aktivitách pokračovat.

- individuální arteterapeutické konzultace výslovně zakázány nejsou. Nicméně doporučuje se co jde odložit tak odložit, nebo preferovat online komunikaci. Mnoho z práce jde udělat přes skype, whatsup či jiné platformy, poslat obrázky mailem či ukázat k počítači. Improvizujte. 

- V arteterapii probíhá mnoho osobních kontaktů. I když se klientů nedotýkáte, dotýkáte se vy či oni materiálů, štětců, pastelek atd, tam vše se virus může držet i více hodin. Pokud v praxi pokračujete, je potřeba po každém klientovi desinfikovat materiál  i prostor pracovny, zázemí, wc, kliky atd.

- Doporučení České psychoterapeutické asociace: Snižujme jakoukoliv možnost potenciálních rizik. Musí klient dojíždět hromadnou dopravou? Není klient v krizové situaci? Patří klient věkem či zdravotním stavem mezi ohrožené skupiny? Patří terapeut věkem či zdravotním stavem mezi ohrožené skupiny? Nemá klient dostatečnou kapacitu pro realistické posuzování rizik? V těchto případech doporučujeme terapie zrušit a dát si deset dní pauzu. Další aktuální informace zde.

- Pro praxe v zařízeních sociálních a zdravotních platí toto i nařízení, která se na tu kterou organizaci vztahuje.

- Nezapomínejme, že za časů nestability, krizí a pohrom bylo umění vždy oporou a pomocí pro lidi v nouzi.

- Ani svět není jak býval. V nejbližších 3 měsících se nebude konat žádná mezinárodní konference ani sympózium.

 

"Umění má za úkol udržovat naživu to, co je pro nás lidi tak důležité a nezbytné."

 Michelangelo

 

 

 

za výbor ČAA Beate Albrich, Jana Merhautová a Andrea Hlubučková

Supervize ČAA

Supervize ČAA

ČAA otevírá možnost skupinové supervize pro všechny zájemce. Pro členy ČAA platí zvýhodněná cena.
Supervize

Supervize

V případě zájmu o skupinovou artesupervizi kontaktujte kancelář asociace (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

Zde je místo pro Vaši inzerci.
Více informací.