ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

V polovině února 2022 skončil druhý běh výcviku v arteterapeutické metodě, které říkáme Výtvarná exprese. Je postaven na principu „hra malováním“, kterou vyvinul francouzský výzkumník Arno Stern.

Ještě než si přečtete více o této metodě, přepisuji pár zpětných vazeb účastnic:

  • „Výcvik byl velmi nápomocný k pochopení nejen metody, ale zcela jiné mentality – respektu a svobodě. To určitě využiji i práci se svými žáky.“
  • „Dostala jsem víc než jsem čekala, přehledné informace, lidský přístup, vzájemný respekt.“
  • ,Odnáším si nový pohled na kreativitu. A co je důležité, nový zápal pro práci.“
  • „Dlouho jsem hledala, bloudila mezi přístupy, měnila školy. A teď mám konečně dojem, že jsem doma.“
  • „Opravdu plánuji otevřít arte ateliér. Velmi mě ovlivnilo nehodnotit lidi.“
  • „Osobně se mě velmi dotýká přístup k člověku jako k součásti vesmíru. Princip svobodného vyjádření v bezpečném prostoru, bez soutěže a hodnocení. Už vím, jaký chci mít přístup k lidem.“

Výcvik je postaven nejen na teorii, ale také na praxi. Ukazujeme si na vlastní kůži malováním v ateliéru, jak i nejmenší pohyb, malý servis může změnit klientům pocit a jeho celkové nastavení.

Absolventi výcviku po 9 dnech mají maximální výbavu vést ateliér touto formou. Ale co nemají, jsou odpovědi na všechny své otázky, protože ty, jak vidíte ze zpětných vazeb, míří daleko dál a hlouběji.

Co je obsahem výcviku? V ateliérech Arno Sterna se již 70 let mohou děti i dospělí svobodně vyjadřovat a podporovat svou koncentraci, spontaneitu a autenticitu. Arno Stern objevil systém znaků "formulaci" vyjadřovaný skrze "hru malováním – jeu de peindre“, a rozvinul metodu, jak podporovat ony procesy. Náš výcvik provádí teorií znaků a vývoje malby a kresby u dětí i dospělých, a tak rozšiřuje znalosti o kreativním vzdělávání. Nabízí účastníkům nový, respektující přístup ke klientům a naučí je vést výtvarný ateliér tohoto typu. Výcvik obsahuje teoretickou i praktickou část (přednášky, projekce obrazů, vlastní malování, diskuse, práce s reálnými klienty).

Lektorkou je Martina Weißgerber, pracující v Německu a Francii, žačka Arno Sterna s 30letou praxí, arterapeutka a psychoterapeutka. Martina má velmi srozumitelný a lidský přístup. Školí v angličtině, takže vše tlumočíme do češtiny.

Další ročník výcviku plánuje Alfa ateliér Andrey Hlubučkové na léto 2023. Přemýšlí i o intenzivní týdenní variantě, pokud byste měli zájem o tuto metodu, kontaktujte ji emailem info alfaatelier.cz.

Supervize ČAA

Supervize ČAA

ČAA otevírá možnost skupinové supervize pro všechny zájemce. Pro členy ČAA platí zvýhodněná cena.
Supervize

Supervize

V případě zájmu o skupinovou artesupervizi kontaktujte kancelář asociace (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

Zde je místo pro Vaši inzerci.
Více informací.