Ten ve svém pařížském ateliéru více než 60 let umožňuje dětem i dospělým tvořit dle svých vlastních představ, dle svého vnitřního cítění, vnímání času a prostoru.

Stern objevil univerzální a současně individuální systém lidského projevu - formulation. Ta vychází z naší mysli a slouží k našemu vnitřnímu růstu. Stern studoval kresebné výrazy lidí na celém světě a dospěl k závěru, že každý člověk - bez ohledu na věk, pohlaví, původ nebo vzdělání - má stejnou schopnost vytvářet formy. Díky svobodnému uvolnění kresebných forem se stáváme silnějšími a plnějšími osobnostmi. Proto Arno Stern vytvořil “jeu de peindre” - hru malováním, kde lidé v ateliérech "Closlieu" po celém světě rozvíjejí přístup ke svému vlastnímu expresivnímu jazyku.

Workshop vedla Martina Weissgerber, která je přímá žačka Arno Sterna, je arteterapeutkou (RFA – státní arteterapeutický diplom, Francie) a psychoterapeutkou (Evropský certifikát psychoterapeuta) s více než 20letou praxí. Provozuje arteterapeutický ateliér v La Rochelle a Hamburgu. Je prvním ze žáků A. Sterna, která představí tuto metodu v České republice. 

Workshop v angličtině s překladem do češtiny pořádala ČAA za podpory nadace ČEZ. Pro tento účel vznikl ateliérový uzavřený prostor v Praze. 

Protože se workshop velmi rychle zaplnil, rozhodli jsme se uspořádat ještě jeden termín ve dnech 26. - 28. 10. 2018. Absolvování jednoho z těchto workshopů bude podmínkou vstupu do  certifikovaného výcviku v přístupu (3x 3 dny v Praze), který proběhne v roce 2019. Termíny budou uveřejněny během srpna 2018.

Pokud máte předběžně zájem o tento další termín konaný v Praze, pište na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.